Giresunlunun Hakkını Kimseye Yedirmem
maknuts
Giresun Üniversitesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Başer, ''Hiç bir önlem, istinat duvarı yok. Hafif bir yağışta yarılmalar oluşmaya başladı. Orası beyt’ül- mal. Bu cebir ile yapılan iş, bir infialdir'' dedi.
 
‘Sayın Başkan İllaki Taraf Olacaksanız Milletin Tarafında Olun’
 
Giresun Üniversitesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Başer, ‘Gaziler Mahallesi’nde şahsa özel bir imar izni çıkarıldı. Sonra ‘yol ne olacak’ denildi. O da kolay, ağa da biziz paşa da dediler. Yolu da açtılar. Üstelik belediyenin kiraladığı ve bizlerin cebinden çıkan paralarla çalışan iş makinaları ile… Tabir yerinde ise dağı ikiye böldüler, aradan yol verdiler. İlk yolda müdahale ettik. Harfiyatı kaldırma sözü verdiler. Kaldırmadılar. Sonra yolu beğenmediler. Çünkü çok sert bir rampa oldu. İlk yolun hafriyatını kaldırmayı bırakın hemen yanından bir yol daha açtılar. Yeni açılan yol Giresun Üniversitesi Selim Han Camii’ne ait yerden geçiyor. Caminin dernek başkanı benim. Zahmet buyurup üniversiteden görüş almışlar. Cevap ‘RET’. Kimin umrunda? İkinci yolu camiinin 1,5 dönümlük arazisini mahvederek açtılar. .
 
Cumhurbaşkanımızın 2013 yılında başlattığı ve 81 ilde uygulamaya koyduğu camii projesinin bütçesi Diyanet İşleri Başkanlığı’na aktarılmıştır. Ve devam eden süreçte bağışlarla vücut bulmuştur.
 
Bizim bu caminin müştemilatı ile ilgili Giresun’da eğitim gören üniversite öğrencilerinin ve bütün vatandaşlarımızın kullanımına açık olan projelerimiz vardı. Hepsinin üstünden geçtiler. Yolun altında kaldık. Bizim buraların tabiri ile obuzu boyladı 1,5 dönüm arazi. Giresun Belediyesi’nden ehemmiyetle ricamız buradaki yanlıştan vazgeçmesidir. İhtiyaç olan yerlere istinat duvarlarını yapsınlar. Bizim talebimiz budur. Amacımız bahsi geçen inşaatın yolunu kesmek değildir. Tabi ki orada yaşayan insanların yolu açılsın. Ama camiinin hakkı gasp edilmesin ve biz enkazla başbaşa bırakılmayalım. Haklı talebimiz cevap ve çözüm bulmazsa susacak mıyız? Elbette hayır. Olayı mahkemeye taşıdık. Yolun esbabı mucibesi olan inşaatın sahibi ilk yol açıldığında Giresun Belediyesi Başkan Vekili olan Dr. Hasan Yılmaz idi... Güzel olan her şeyin hakkını teslim ettim, yaparlarsa etmeye de devam edeceğim ama Giresunlunun hakkını kimseye yedirmem. Bu konu çok önemli ve ısrarla takipçisi olacağım.
 
Son olarak imar komisyonunda görev alan gerek Ak Partili gerekse CHP’li arkadaşları sağduyulu ve hakkaniyetli olmaya davet ediyorum. Sayın belediye başkanını taraf olmaktan vazgeçmeli olacaksa da milletin tarafında olmalıdır.’ dedi.
Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği