GİRESUNSPOR KONGRE KARARI ALDI
maknuts

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkanı Nahid R. Yamak, yönetim kurulu olarak olağanüstü güncel borç durumu ve genel kurul kararı aldıklarını açıkladı.

Giresunspor Kulübü'nün tekrar ayağa kalkması ve yaşaması için çaba sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Nahid R.Yamak şunları kaydetti; “Tüm kamuoyunun şunu iyi bilmesini isterim ki ben hayatının uzun bir dönemini Giresunspor’da yönetici olarak geçirmiş birisiyim. Bugün burada olmamın tek bir nedeni var kulübümüzün tekrar ayağa kalkması ve yaşamaya devam etmesi. 
Göreve geldiğimiz günden bugüne kulübümüzün yaşaması adına pek çok yeni projeler başlattık, kulübümüze daha geniş coğrafyalarda temsil edecek yeni temsilcilikler oluşturduk. Tüm iyi niyetimiz ve çabamızla kulübün aydınlık yarınlara ulaşabilmesi için maddi manevi üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirdik getirmeye de devam ediyoruz. Bunu bizleri tanıyan herkes gayet iyi biliyor. Kimse bilmese bile rabbim biliyor.” dedi 

GİRESUNSPOR YÖNETİM KURULU TARAFINDAN TEK BAŞINA AYAKTA TUTULUYOR

Giresunspor’un mevcut yönetim kurulu tarafından tek başına ayakta tutulduğunu ve beklenen desteğin Giresunspor’a verilmediğini ifade etti. 

“Siyasilerimizden bizlere yeterli derecede katkı sağlanamadı. İyi niyetliler, sağlamak istiyorlar ama imkanlarında zorluklar var. Bize sağladıkları şeyler var ama çok daha iyi olabilir. Yapılanlar yeterli değil. Çok yalnız bırakıldık.” diye konuştu.

TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUM

“Maalesef bugün geçmişe dönüp baktığımızda ortada bırakılan borç yükünden kurtulmak ve bu sıkıntıları üstesinden gelmek kulübümüz adına çok zor bir süreç. Göreve gelmeden önce bir önceki yönetim tarafından kulübün tüm potansiyel gelirleri, sponsorluklar ve kaynaklar kullanılmış, Krediler çekilmiş, federasyon gelirleri kullanılmış, tüm reklam alanları ve sponsorluklar tüketilmiş kısacası tüm kaynakları son damlasına kadar kullanılmış bir durumla karşı karşıyayız.
Eski yöneticilerimizi de ilgilendiren Vergi ve SGK borcunun ilk 2 taksitini ödeyerek kulübün geçmişten gelen borcunu azaltıyoruz. Bu borç eski yöneticileri de bağlayan bir borç. Buradan eski yöneticilerimize de sesleniyorum lütfen sizlerde Giresunsporumuza desteğinizi gösterin ve bu ağır yükü hep birlikte kaldıralım.
Son olarak şunu da belirtmek istiyorum “Ben Türk adaletine güveniyorum. Burada ne olduğu, geçmişte neler yaşandığını er ya da geç ortaya çıkacak ve herkes buna tanıklıktık edecektir.”

OCAK AYI BÜYÜK ÖNEME SAHİP 

Ocak ayı hepimizin malumu kulübümüz geleceği için hayati bir önem taşıyor. Transfer tahtasının açılması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ancak desteğini beklediğimiz kesimlerden bir çok kez çağrıda bulunmamıza rağmen üzülerek belirtiyorum ne yazık ki umduğumuz desteği ve ilgiyi göremiyoruz.
Köklü bir tarihi olan nice başarı ve zaferlerle anılan bu şehrin en büyük marka değer Giresunsporun bu kadar sahipsiz bırakılmasına anlam veremiyoruz. Bu durum artık tüm Giresunluların üzerine düşünmesi gereken çok ama çok can sıkıcı bir durumdur. Hepimizin malumu tahtayı açamadığımız takdirde neler yaşayabileceğimizi öngörebiliyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihitiyaç duyduğumuz bu süreçte şehir olarak kenetlenmek ve bu takıma Giresunlular olarak sahip çıkmak zorundayız.

KONGRE KARARI ALIYORUZ

Kulübü alabilecek güçlü bir yönetimin her zaman yanında yer almaya hazır olduğunu vurgulayan Yamak, kulüpte her türlü görevde çalışabileceğinin altını çizdi.

Yamak, ekibiyle birlikte elinden gelenin fazlasını yaptığına inandığını belirterek, şunları kaydetti:
"Burada yöneticilik yapmak şöyle bir şey, sanki yarın buradan gidecekmişsin gibi bir çalışma yapmanız lazım, aynı zamanda hiç gitmeyecekmişsiniz gibi bir çalışma yapmanız lazım. İşin sistemli ve doğru yürümesi için bu çok önemlidir. Tekrar sesleniyorum Giresun camiasına, kamuoyuna, bugün itibarıyla biz yönetim olarak kongre kararını almış bulunmaktayız. Kongre tarihimiz, milli maç haftasının ya cumartesi ya da pazar günü olacak." Her zaman olduğu gibi takımın yanında olacaklarını dile getiren Yamak, "Gideceğimiz güne kadar burada çalışmalarımızı yapacağız, uğraş vereceğiz. Bu süreci daha iyi yönetebilecek kişiler varsa, bu kongreye çıkmalarını istiyorum. Burayı alabilecek güçlü bir yönetimin her zaman yanında olmaya hazırım. Bu şehrin büyük markaları var. Buraya sahip çıkmaları anlamlı olacaktır. Arkadaki enkazları yapabildiğimiz kadarıyla azaltmaya çalıştık. Kongre sürecini gözlemleyeceğiz. 94 milyon 753 bin TL tahtaya olan borç var. Ocak ayında transfer tahtasının açılması için bu paraya ihtiyacımız var.
 “293 milyon TL borçla kulübü devralmıştık. FIFA davalarıyla birlikte asıl borç 350 milyon TL’ye ulaştı.
Bu süreç içerisinde yaklaşık 110 milyon TL’nin kur farkına gittiğini söyleyebiliriz. Güncel borcumuz 313.481.718 TL.”
 “Bizden önce SGK’ya olan borç 37 milyon TL. SGK borcu toplam 77 milyon TL. Peşin ödersek 40 milyon TL’ye borcumuz kapanıyor.”

Buradan Vali ve Belediye Başkanımıza sesleniyorum. Ne olur bize yardımcı olun. İşadamlarımıza sesleniyorum. Lütfen stad ismini, takımın isim hakkını, göğüs reklamını alın. Bu şehrin bu çocuklarına sahip çıkın.
Bu kulübün eski başkanlarına sesleniyorum. Bu kulübün SGK ve vergi yapılandırmasında bize yardımcı olun. Gerekiyorsa aramızda bir ödeme yapalım. Bir yapılanma sürecindeyiz. Bu yapılanma sürecini geçmemiz lazım.
Bu kulübün asıl mali deformanslarının yaşandığı dönemlerle ilgili, maliye ve savcılığımızın verdiği dosyalar var. Türk adaletine güveniyorum. Er ya da geç yaşanan her şeye herkes tanıklık edecektir.

Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği