Şenlikoğlu: “Bu ilgi seçim zaferinin müjdecisidir”
maknuts

Geride bıraktığı 5 yıllık görev süresince yaptığı hizmetlerle Giresun’a çok büyük değer katan ve şehrin çehresini değiştiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği görkemli lansmanla, Giresunluların büyük bir merakla ve heyecanla beklediği 2024-2029 dönemini kapsayan yeni dev projelerini kamuoyu ile paylaştı.

Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen proje tanıtım toplantısında coşkulu kalabalık, Başkan Şenlikoğlu’na çok yoğun ilgi gösterdi. Salon Aytekin Şenlikoğlu sesleri ile inledi. Gösterilen müthiş ilgiye teşekkür eden Başkan Şenlikoğlu, “Bu ilgi seçim zaferinin müjdecisidir” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Şenlikoğlu, “Geçen 5 yıllık süre içinde her anımızda vatandaşlarımızın faydasına olacak çalışmaları gerçekleştirme gayretinde olduk. Göreve gelirken sözünü verdiğimiz projelerin yüzde 75’ini gerçekleştirdik, kalan yüzde 25’inin çalışmaları sürüyor. Giresun’umuzun 150 yılı aşkın belediyecilik tarihinde yapılmamış hizmet seferberliğini gerçekleştirdik. 2 milyar TL’yi aşkın sadece kendi kaynaklarımızla hizmet ettik. Kamu yatırımları ile hizmetlerimiz 6 milyar TL’ye yaklaştı. Pandemi, sel ve deprem gibi ülkemizi etkileyen birçok olumsuz sebeplere rağmen bu şehirde hep birlikte dayanışma içinde hizmet ederek bugünlere geldik, bundan sonra da aynı kararlılıkla hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

YAPTIK, YİNE YAPARIZ

5 yılda 100 projeyi hayata geçirdiklerini ve 24 projenin de devam ettiğini anlatan Başkan Şenlikoğlu, yeni dönemde Giresun’a çağ atlatacak projeleri de Giresun halkına kazandıracaklarının altını çizerek, “İkinci dönemimizde de kentsel hizmetlerden spor tesislerine, otoparklardan pazar yerlerine, yeşil alanlardan sosyal yaşam projelerine, ulaşım projelerine, deniz dolgu alanlarına, afet yönetimine, kadın, erkek, çocuk, yaşlı, genç, engelli hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına yanıt verecek çok sayıda projemizi hayata geçireceğiz. İlk günkü aşk ve heyecanımızla projelerimizi ürettik. Sürekli büyüyen ve gelişen şehrimizi, çağa ayak uyduran, insanlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir şehir haline getirmek için gayret sarf ediyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızı tüm Giresun gördü. Arkadaşlarımızla tekrardan bir araya gelerek yeni projelerimizi hazırladık. Giresun’umuz için hizmetten kaçınmayacağız. Yaptık, yine yaparız” şeklinde konuştu.

DEVAM EDEN PROJELER

Toplantıda yapımı tamamlanan projeleri kapsayan video gösterisinin ardından yapımı devam eden Millet Bahçesi, Galericiler Sitesi ve Doğu Park, Dal-Çık, Plajlar Bölgesi İkinci Etap, Uzuncakum Balıkçı Barınağı, AB Atıksu, Sokakbaşı Meydan, Nizamiye Katlı Otopark, Güre Gençlik Merkezi, Özgürlük Yolu, Erikliman Fındık Park, Teyyaredüzü Batı Park, Aksu Çöp Alanı Tahkimatı, Aksu Deresi Köprü, Kentsel Dönüşüm, Boztekke Prestij Caddesi, Çıtlakkale Erikliman Semt Sahası, Alucra Güneş Enerjisi, İkisu İçme Suyu Projesi, GİR-MAR, Kapu Giresun Kitapçısı, Millet Ormanı ve Gemilerçekeği Balıkçı Barınağı Projeleri Başkan Şenlikoğlu tarafından fiziki yapım yüzdeleriyle birlikte gösterildi.

İŞTE YENİ PROJELER

Ardından yeni projelerinin detaylarını paylaşan Başkan Şenlikoğlu, “Yeni Giresun Yine Giresun” mottosuyla hazırlanan ve çok büyük heyecan yaratan yeni dönem vizyon projelerini görselleriyle birlikte şu şekilde sıraladı:

Giresun Marina Park 42 Projesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesi, Cin Ahmet Pazar Alanı Projesi, Valilik Köprülü Kavşak Projesi, Sanayi Sitesi Çevre Düzenlemesi, Gedikkaya Cam Teras Projesi, Teleferik Projesi, Bilim ve Planetaryum Merkezi, Teyyaredüzü Tekne Çekek Yeri Projesi,  Cumhuriyet Parkı – Batlama Dolgu Alanı Projesi, E-Spor Merkezi Projesi, Bilgi Evi Projesi, Mahalle Kreşleri Projesi, Çocuk Deneyim Merkezi, İkinci Bahar Kıraathanesi Projesi, Kadın Akademisi – GİSMEK, Kale – Özgürlük Yolu Asansör Projesi, Gazi Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Cumartesi Pazarı Pazar Alanı Projesi, Ticaret Merkezi ve Sebze Hali Projesi, Hayvan Pazarı ve Mezbahane Projesi, Giresun Fındık Müzesi - Immersive Room (İmmör-sivrum) Projesi, Vahit Sütlaş Sanat Galerisi Projesi, Asfalt, Beton, Parke İmalat Tesisi Projesi, Ada Bazlı Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi, Sıfır Atık Tesisi, Hayvan Hastanesi Projesi, Mahalle İletişim Merkezleri Projesi, Afet Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Projesi ve Prestij Caddeler Projesi.

Program sonunda Giresun Belediye Meclis Üyesi Adayları sahneye davet edilerek “Hep birlikte imece usulü Giresun’a hizmete devam” mesajları verildi.

Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 38 33 2 102
2 FB  Fenerbahçe 38 31 1 99
3 TS  Trabzonspor 38 21 13 67
4 İBFK  Başakşehir 38 18 13 61
5 KSM  Kasımpaşa 38 16 14 56
6 BJK  Beşiktaş 38 16 14 56
7 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 38 14 16 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 GFK  Gaziantep FK 38 12 18 44
12 ADS  Adana Demir. 38 10 14 44
13 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
14 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
15 HTY  Hatayspor 38 9 15 41
16 KON  Konyaspor 38 9 15 41
17 MKE  Ankaragücü 38 8 14 40
18 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
19 PNDK  Pendikspor 38 9 19 37

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği