TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN MAAŞLARI NEDEN ÖDENMİYOR?
maknuts

Giresun Belediyesinin Temizlik işleri personellerinin maaşlarının ödenmemesi kamuoyunda büyük ses getirmeye başladı. Yaklaşık 4 aydır Giresun Belediyesi Temizlik işleri personellerinin maaşlarının ödenmediği ve bu sebepten birçok personelin işe dahi gitmediği duyuldu.

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan konuyla ilgili Giresun Belediyesini isim vermeden topa tuttu.

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan sosyal medyasından yaptığı paylaşımla; “Bizim hak hukuk yemez bir başkanımız var. İşçi hakkına riayet eder. Hatta işçi sabah gelse akşama teri kurumadan o işçi kardeşlerimizin hakkını öder diye biliriz bu dürüst başkanımızı. Belediyenin en çileli işinde çalışır bu kardeşlerimiz. Bana göre tüm belediye başkanlarından belediye de çalışan amir memur tüm personellerden en çok maaşı hak eden emekçilerdir.

İŞİN ÖZETİ ŞU

Belediye çöp işini başka firmaya ihale ediyor. İhaleyi alan firmaya aylardır para ödemiyor. Bu Firma epey kendi bütçesinden işçi kardeşlerimizin maaşlarını ödüyor. Artık daha kendi bütçesi kalmayınca çöp işinde çalışan kardeşlerimizin 3-4 aydan bu tarafa maaşlarını ödeyemiyor. Ey Şehrin emini dürüst başkan sen bilmez misin ki bu çocukların alın teri kurumadan emeklerinin karşılığı maaşlarını vereceğini. Bu çocukların tuzunun kuru olmadığını. Sen bilmez misin bunların daireleri olmaz! Bunların villaları olmaz! Altların fiyakalı arabaları olmaz! Bunlar çöp teki makamlarını kullanarak başkalarının fabrikalarına çökmez! Sende hiç mi Allah korkusu kalmadı? Bu çocuklar evlerinde ne yerler? Okul açıldı. Okul ihtiyaçlarını nasıl karşılar? Belediyede çalışan kardeşlerimiz evdeki çocuklarının ihtiyacını karşılamak için belediye haricinde inşaatlarda çalıştığını bilmez misin? Bumu dur Şehri eminlik! Hak hukuk gözetmek! Onlar bu şehrin en gariban insanları. Onların gıkı çıkmaz. Onların ballı maaşı da olmaz. Kaç ay maaş vermesek de olur öylemi. Asgari ücretle çalışıyorlar. Sesleri çıkmaz. Çıkarsa belediye başkanı olarak çöpü alan firmaya atın şu sesini çıkaran kişileri işten dersin. Bu firmada o garibanları işten atar değil mi? Ekmeğe ihtiyacı olan garibana baskı yaparsında. Allah bunun hesabını çetin sorar… Sayın başkan sen sofran da ballı kaymak yerken bu çocuklar evinde ne pişiriyor acaba hiç düşündün mü? Bak başkan bu insanlar bu ilin, akabinde bu belediyenin en gariban insanlarıdır. Hani çok hizmet yaptığından bahsediyorsun ya, aslında bu da lafı güzaf. Gel o hizmeti Allah aşkına yapmada bu gariban işçilerimizin çocukları yatağa aç girmesin! Veya o sattığın arsalardan binalardan birini bu kardeşlerimiz için sat. Giderayak Böyle yaparsan Giresun halkına da bu gariban kardeşlerimize de en büyük iyiliği yaparsın” dedi.

Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği