Yatırım ve İstihdam Toplantısı
maknuts

Giresun Valiliği ile Giresun Belediyesi öncülüğünde, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP), Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret Borsası (GTB) ve Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odasının (GESOB) destekleri ile gerçekleştirilen Giresun Yatırım ve İstihdam Toplantısı, Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde (Gümrük Binası) gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılışında bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, “İlimizin yatırım ve istihdam imkânlarının ele alındığı Giresun Yatırım ve İstihdam Toplantısına katıldık. Üretim, gelişme, kalkınma ve istihdam potansiyelimize katkı sağlayacak tüm fikirlerin, yatırımların, girişimlerin başımızın üstünde yeri var.” paylaşımında bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından ilk oturumu, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin yönetti. Bu oturumda, "Kalkınma, Yatırım ve İstihdam İmkanları" başlığı altında; bölge kalkınması için yürütülen projeler, Giresun'daki yatırım fırsatları, il ekonomisi ve ticari faaliyetlerin geliştirilmesi, sanayi yatırımları, turizm, sanayi ve kırsal kalkınma kredi imkanları gibi konular ele alındı.

Öğleden sonra gerçekleştirilen 2. Oturuma Giresun Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun başkanlık etti. Bu oturumda "Kırsal Kalkınma Yatırım Projeleri" başlığı altında; IPARD II Programı'nın 13. başvuru çağrısı, orman köylerinin kalkınma projeleri, kırsal kalkınma yatırım projeleri ve gelir getirici projeleri gibi konular yer aldı. Ayrıca, Fındık Harmanı işletme sahibi Demet Öztürk tarafından örnek bir kadın girişimci başarı hikayesi paylaşıldı.

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük tarafından yönetilen 3. Oturumda "Esnaf ve Sanayi Sektörü, Talepler, Yeni Hedefler ve Yatırım Alanları" başlığı altında; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) mali destekleri, esnaf ve sanatkârlar için kredi ve destekler, ilin sanayi ve teknoloji yatırımları gibi konular ele alındı.

Son oturumu Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci yönetti ve "Turizm Sektörü, Talepler, Yeni Hedefler ve Yatırım Alanları" başlığı altında; ilin turizm potansiyeli, konaklama tesisleri, turizm yatırımları ve yatırım koşulları gibi konular tartışıldı. Ayrıca, ilimizdeki turizm yatırımlarına iyi örnek uygulaması olan Süllü Dağ Evi'nin Yatırımcısı ve İşletmecisi Kemal Özkılıç tarafından bir sunum yapıldı.

Fındık Vadisi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği